Jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji twarzy?

Beautiful blonde woman touching her face her hand. Pretty candid female model. Facial treatment, face lifting, anti aging and skin care concept

Pielęgnacja twarzy to codzienna rutyna pielęgnacyjna, która musi być wykonywana dokładnie i regularnie. Dzięki kilku etapom pielęgnacji twarzy, można spodziewać się bardzo dobrych efektów. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Poznaj kolejne kroki w pielęgnacji twarz i ciesz się zadbaną cerą każdego dnia.

Krok pierwszy, czyli oczyszczanie skóry i demakijaż

Jeśli chcesz przygotować skórę na dalsze zabiegi pielęgnacyjne, to musisz zacząć od dokładnego oczyszczania skóry i demakijażu oczu. Do tego celu możesz wykorzystać płyny micelarne, które dzięki technologii miceli, znakomicie oczyszczają twarz z zanieczyszczeń i makijażu. Nie musisz pocierać mocno wacikiem oczu, bo skóra pod oczami tego nie lubi. Wystarczy delikatnie przykładać wacik do oka i gotowe. Po drugie, demakijaż oczu możesz wykonać tym samym płynem micelarnym, którym zmywasz twarz, bo usuwa on zarówno zabrudzenia na bazie tłuszczów, jak i te zwykłe. Możesz także użyć pianki lub żelu do mycia twarzy, najlepiej z dodatkiem witaminy C. Tylko skóra dobrze oczyszczona jest gotowa na dalsze zabiegi pielęgnacyjne.

Pora na nawilżanie – wybierz krem i serum z aktywnymi składnikami

Kolejny krok, który jest bardzo ważny na drodze do nawilżonej skóry, to nakładanie serum i krem. Warto razem stosować te kosmetyki, bo wzmacniają swoje działanie i mają korzystny wpływ na skórę. Najpierw nakłada się serum, które ma płynną lub oleistą konsystencję, a następnie wklepuje się krem. Szukaj tylko kremów i serum z aktywnymi składnikami nawilżającymi i anti-age. Są to choćby kwas hialuronowy, witamina C, retinol, ceramidy, peptydy, niacynamidy. Stosując takie składniki, możesz mieć pewność, że Twoja cera tylko na tym zyska. Osobny krem na dzień i na noc to podstawa w pielęgnacji. Formuła kremu na noc może być bardziej bogata i zawierać wyższe stężenia składników aktywnych. Nie zapomnij także o dedykowanych kremach pod oczy. Taka pielęgnacja jest całościowa i daje bardzo dobre efekty. Czy wiesz dla kogo jest serum przeciwzmarszczkowe? Dla kobiet, które chcą prowadzić profilaktykę anti-age i dbać o skórę w sposób efektywny.

Kremy z filtrem UV czyli Twój codzienny niezbędnik

Oprócz oczyszczania twarzy, demakijażu i stosowania kremów nawilżających i przeciwzmarszczkowych, należy pamiętać o ochronie przed słońcem. Jest to naprawdę ważne i zaleca się codzienne stosowanie kremów UV z wysokimi filtrami. Dlaczego tak się dzieje? Promieniowanie ultrafioletowe jest obecne przez cały rok i tylko ochrona z wysokimi filtrami może mu zapobiegać. Krem z filtrem spf 30 lub spf 50 jest wystarczający dla codziennej ochrony przed słońcem. Dla ułatwienia, można także wybierać kremy nawilżające lub przeciwzmarszczkowe, już zawierające filtry UV. W ten sposób można stosować jeden kosmetyk i dbać kompleksowo o skórę każdego ranka. Używanie wysokich filtrów do twarzy to wyraz świadomej pielęgnacji, bo opalenizna i tak się pojawi, ale będzie słabsza i bardziej bezpieczna. Bezpieczne opalanie się pod kontrolą nie wyrządzi szkód naszej skórze.

Udostępnij ten artykuł
Skopiuj URL
Prev Post

Najnowsze technologie związane z ochroną środowiska: Innowacje dla zrównoważonej przyszłości

Next Post

Jak zahamować nadmierne wydzielanie potu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Read next