Jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji twarzy?

Pielęgnacja twarzy to codzienna rutyna pielęgnacyjna, która musi być wykonywana dokładnie i regularnie. Dzięki kilku etapom pielęgnacji twarzy, można spodziewać się bardzo dobrych efektów. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Poznaj kolejne kroki w pielęgnacji twarz i ciesz się zadbaną cerą każdego dnia.

Krok pierwszy, czyli oczyszczanie skóry i demakijaż

Jeśli chcesz przygotować skórę na dalsze zabiegi pielęgnacyjne, to musisz zacząć od dokładnego oczyszczania skóry i demakijażu oczu. Do tego celu możesz wykorzystać płyny micelarne, które dzięki technologii miceli, znakomicie oczyszczają twarz z zanieczyszczeń i makijażu. Nie musisz pocierać mocno wacikiem oczu, bo skóra pod oczami tego nie lubi. Wystarczy delikatnie przykładać wacik do oka i gotowe. Po drugie, demakijaż oczu możesz wykonać tym samym płynem micelarnym, którym zmywasz twarz, bo usuwa on zarówno zabrudzenia na bazie tłuszczów, jak i te zwykłe. Możesz także użyć pianki lub żelu do mycia twarzy, najlepiej z dodatkiem witaminy C. Tylko skóra dobrze oczyszczona jest gotowa na dalsze zabiegi pielęgnacyjne.

Pora na nawilżanie – wybierz krem i serum z aktywnymi składnikami

Kolejny krok, który jest bardzo ważny na drodze do nawilżonej skóry, to nakładanie serum i krem. Warto razem stosować te kosmetyki, bo wzmacniają swoje działanie i mają korzystny wpływ na skórę. Najpierw nakłada się serum, które ma płynną lub oleistą konsystencję, a następnie wklepuje się krem. Szukaj tylko kremów i serum z aktywnymi składnikami nawilżającymi i anti-age. Są to choćby kwas hialuronowy, witamina C, retinol, ceramidy, peptydy, niacynamidy. Stosując takie składniki, możesz mieć pewność, że Twoja cera tylko na tym zyska. Osobny krem na dzień i na noc to podstawa w pielęgnacji. Formuła kremu na noc może być bardziej bogata i zawierać wyższe stężenia składników aktywnych. Nie zapomnij także o dedykowanych kremach pod oczy. Taka pielęgnacja jest całościowa i daje bardzo dobre efekty. Czy wiesz dla kogo jest serum przeciwzmarszczkowe? Dla kobiet, które chcą prowadzić profilaktykę anti-age i dbać o skórę w sposób efektywny.

Kremy z filtrem UV czyli Twój codzienny niezbędnik

Oprócz oczyszczania twarzy, demakijażu i stosowania kremów nawilżających i przeciwzmarszczkowych, należy pamiętać o ochronie przed słońcem. Jest to naprawdę ważne i zaleca się codzienne stosowanie kremów UV z wysokimi filtrami. Dlaczego tak się dzieje? Promieniowanie ultrafioletowe jest obecne przez cały rok i tylko ochrona z wysokimi filtrami może mu zapobiegać. Krem z filtrem spf 30 lub spf 50 jest wystarczający dla codziennej ochrony przed słońcem. Dla ułatwienia, można także wybierać kremy nawilżające lub przeciwzmarszczkowe, już zawierające filtry UV. W ten sposób można stosować jeden kosmetyk i dbać kompleksowo o skórę każdego ranka. Używanie wysokich filtrów do twarzy to wyraz świadomej pielęgnacji, bo opalenizna i tak się pojawi, ale będzie słabsza i bardziej bezpieczna. Bezpieczne opalanie się pod kontrolą nie wyrządzi szkód naszej skórze.

Udostępnij ten artykuł
Skopiuj URL
Prev Post

Najnowsze technologie związane z ochroną środowiska: Innowacje dla zrównoważonej przyszłości

Next Post

Jak zahamować nadmierne wydzielanie potu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *